Polecamy:

Sklep dla salsero i tancerki

Wydarzenie: Wielokulturowe Warszawskie Street Party


  • Rozpoczęcie: 28 sierpnia 2011, o godzinie 13:00

  • Zakończenie: 28 sierpnia 2011, o godzinie 23:00


Już po raz piąty, redakcja portalu Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur, zaprasza na spotkanie z przedstawicielami  mniejszości etnicznych i kulturowych. Jak co roku, w ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się Wielokulturowe Warszawskie Street Party. Ideą imprezy jest promowanie dialogu międzykulturowego wśród mieszkańców Stolicy i ukazanie jej etnicznego bogactwa.

Tym razem wielokulturowa parada otwierająca Street Party, nawiązująca do wydarzeń przypominających karnawał w Rio, Notting Hill Carnival czy fiesty uliczne w Hiszpanii wyruszy 28.08.2011 pod hasłem ‘Warszawa - Wspólna sprawa’ o godz. 13.00 z Placu Bankowego.

Paradę poprowadzą m.in. prezentujące różnorodne style warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne, takie jak bębniarze Ritmodelia, samba karnawałowa Afro Carnaval, maculele Morro de Santana, Viva Cuba i grupa batucadowa Drumbastic, Steps4Salsa, Salsa Clasica, Salsa Factory, taniec brzucha Camibellies i The Siren Society, Samba Art oraz Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa.

Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Tutaj od godz. 14.00 na uczestników czekają koncerty, pokazy i warsztaty w czterech punktach miasteczka.

Na scenie wystąpią m.in.:  Warsaw Gamelan Group - muzyka gamelanu jawajskiego, El Mariachi 'Los Amigos' z Meksyku, Propabanda, ormiański zespół muzyczno-taneczny Musa-ler, Los Companieros - zespół ludowy muzyki peruwiańskiej i z regionu andyjskiego, Konoba - muzyka i taniec Afryki Zachodniej, Yoga Terror, Spektakl Matteo Mazzucca, Long Long - afro-electro, senegalski zespół Djolof-Man.

Będzie można również popróbować swoich sił podczas różnorodnych warsztatów (część będzie prowadzona z platformy, a część odbędzie się na ulicy, w centralnym punkcie Miasteczka): bębniarskich, capoeiry, izraelskiego tańca w kręgu, tańca z wachlarzami bojowymi (prowadzenie Julia Bui Ngoc), tańca japońskiego (Hana Umeda) czy tańca hula.

Wydarzeniem towarzyszącym Street Party jest Festiwal „Oblicza Orientu” odbywający się w dniach: 26 - 28 sierpnia, w Domu Kultury Ochota „OKO”, przy ulicy Grójeckiej 75 oraz w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12.

Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Tutaj od godz. 14.00 na uczestników czekają koncerty, pokazy i warsztaty w czterech punktach miasteczka.

SCENA GŁÓWNA

  • 14:00 Warsaw Gamelan Group - tradycyjna, indonezyjska orkiestra perkusyjna
  • 14:30 Los Amigos tradycyjna muzyka meksykańska El Mariachi
  • 15:00 Propabanda – muzyka cygańska ze słowiańską duszą
  • 15:30 Menada Dance Collective  - pokaz tańca tribal
  • 15:35 Mohini – bollywood dance
  • 15:45 Uakoko – taniec hula
  • 15:55 Pokaz Szkoły tańca z wachlarzami bojowymi
  • 16:00  Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca 'Uanga' - fuzja współczesnych tańców afrykańskich
  • 16:10 Salsa Libre – pokaz salsy
  • 16:20 NTF – flamenco
  • 16:30 Afro Carnaval – pokaz samby karnawałowej
  • 16:45 Matteo Mazzucca – muzyka włoska
  • 17:10 Musa-Ler – muzyka i taniec ormiański
  • 17:40 Los Companieros - zespół ludowy muzyki peruwiańskiej i z regionu andyjskiego
  • 18:10 Konoba -muzyka i taniec Afryki Zachodniej
  • 18:30 Tam czyli Tu – world music
  • 19:00 Afro Beats – jazzowa fuzja senegalskich i peruwiańskich rytmów
  • 19:30 Yoga Terror - energetyczny funk-rock/metal
  • 20:00 Viva Brasil i Drumbastic Samba Batucada Group
  • 20:20 Long Long – afro-electro
  • 20:50 Djolof-Man – muzyka zachodnioafrykańska, reggae, soul


Będzie można również popróbować swoich sił podczas różnorodnych warsztatów (część będzie prowadzona z platformy, a część odbędzie się na ulicy, w centralnym punkcie Miasteczka):

STREFA POKAZÓW I WARSZTATÓW AKUSTYCZNIE

  • 14:00 Grupa perkusyjna Ritmodelia
  • 14:30 Capoeira Morro De Santana – pokaz i warsztaty
  • 15:10 Strefa Rytmu - warsztaty bębniarskie
  • 16:00 Viva Brasil i Drumbastic Samba Batucada Group – pokaz samby karnawałowej



PLATFORMA POKAZOWO - WARSZTATOWA

  • 14:20 Paulina Skręt – pokaz tańca brzucha
  • 14:25 Apsara – klasyczny taniec perski miniaturowy
  • 14:30 Warsztaty tańców izraelskich - Yachad
  • 15:15 Apsara – taniec afgański
  • 15:20 Warsztaty zumby - Steps4Salsa
  • 15:40 Moc Aloha – pokaz i warsztaty tańca hula
  • 16:05 Omphalos Tribe – American Tribal Style
  • 16:15 Snunit – warsztaty tańca izraelskiego
  • 16:45 The Siren Society – pokaz tańca brzucha tribal
  • 16:55 Julia Bui Ngoc – warsztaty tańca z wachlarzami bojowymi
  • 17:20 Salsa rueda z animacją - Salsa Libre
  • 17:55 Sintar – pokaz tradycyjnego czeczeńskiego tańca weselnego lovzar oraz narodowych wajnachskich tańców
  • 18:15 Salsa Clasica – pokaz salsy liniowej i warsztaty salsy LA
  • 18:50 Warsztaty tańca afro poprowadzi Mohamed Fofana
  • 19:10 konkurs z nagrodami organizowany przez Centrum Inicjatyw Międzykulturowych
  • 19:30 Hana Umeda - taniec japoński Nihon buyō – pokaz i warsztaty
  • 19:55 Rewia Samby Tropicana
  • 20:05 Camibellies – pokaz formacji tańca brzucha
  • 20:15 Samba Art – pokaz tańca


W specjalnie przygotowanej Strefie dla dzieci nie zabraknie tanecznych i edukacyjnych atrakcji dla najmłodszych.

STREFA DLA DZIECI

Namiot bajko-taneczny

  • 14:00 Natalia Sówka – warsztaty gry na steelpan
  • 14:30 Uakoko – warsztaty tańca hula
  • 14:55 Nato Bochorishvili – Poznawanie Gruzji w zabawie
  • 15:35 Paulina Skręt i Iwona Oleksak – warsztaty tańca brzucha
  • 16:05 Natalia Sówka – warsztaty gry na steelpan
  • 16:35 Orient Expresja – warsztaty belly dance
  • 17:00 Aka Chukwu – bajki i bębenki afrykańskie
  • 17:40 Orient Expresja – warsztaty tańca ATS
  • 18:05 Steps4Salsa – warsztaty salsy
  • 18:35 Wydawnictwo Claroscuro - Opowieści z czterech stron świata
  • 19:15 Viva Brasil – samba i afro-brasil dla dzieci


Namiot warsztatów plastycznych i edukacyjnych

  • 14:00 Tibetan Community Poland - Warsztaty edukacyjne dla dzieci
  • 14:40 Składanie kwiatów lotosu z papieru (Falun Dafa) i zajęcia plastyczne organizowane przez Georgiae Faveo i Wydawnictwo Claroscuro
  • 15:00 Zorientuj się - Tworzenie masek, kaligrafia, origami, rysowanie mandali (możliwość wzięcia udziału w zajęciach przez cały czas trwania festiwalu)
  • 16:00 Pisanie imion po arabsku, kolorowanki, mierzenie strojów - Koło Naukowe Arabistów UW
  • 17:00 PAH – Budowanie Ałma Aty, kolorowanki i łamigłówki
  • 17:40 Fundacja Mojżesza Schorra - Pisanie imion po hebrajsku na kartkach.
  • 18:20 Piekarnia w Nepalu - Przywitanie w hindi (lub nepalskim), wspólne tworzenie mapy Nepalu połączone z opowieściami o lokalnych zwyczajach, faunie i florze, zabytkach, W świecie orientalnych przypraw - rozpoznawanie przypraw po zapachu, rysunki z przypraw, Usypywanie mandali z ziarenek i kolorowych barwników, Wyprawa w Himalaje - legenda o Yeti, zabawa 'kroki Yeti', słuchanie bajki, legendy indyjskiej.


Namiot gier

  • Klub Japoński - pokaz tradycyjnych gier i rozrywek japońskich typu go, shogi, mahjong, shogi, hanafuda, kendama
  • Szkoła Go OkO – godz. 14:00, 16:00, 18:00 wprowadzenie do zasad gry i mini turnieje dla początkujących


A po zmroku zapraszamy do kina plenerowego już nie tylko dla dzieci!

Wśród licznych stoisk organizacji pozarządowych, sklepów i restauracji będzie można posłuchać ciekawostek i popróbować  potraw ze wszystkich zakątków świata.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.



Miejscowość: Warszawa
Warto zobaczyć Przeczytaj również:
  1. Wielokulturowe Warszawskie Street Party
  2. Baila Cuba - Gdynia: Sobota, 2014-09-06
  3. WARSZTATownia: Sobota, 2011-09-03